دیروز در مشهد یک برنامه جشن تکلیف برای یکی از دختران اقوام بود. برای آن که خاطره انگیز شود  همه سعی کردیم هرکاری از دستمان بر می آید انجام دهیم. بنده هم مسئول فرهنگی جلسه به عنوان زن عمو جان!!!

توی اینترنت گشتم که از ایده های موجود استفاده کنم متاسفانه هیچ ایده ای نبود فقط توانستم یک دکلمه برایش بیایم و یک متن سوگندنامه. دکلمه اش را حفظ کرد و متن سوگندنامه را برایش طراحی کردم و با عکس خودش در حال نماز  پرینت گرفتم.

وقتی می خواست در جشنش بخواند آهنگ لبیک الهم لبیک را هم آهنگ زمینه اش کردیم که واقعا تاثیرگذار بود. البته مجلس خانم مداح داشت که کارش عالی بود.

برای تزئئن مجلس هم هیچ ایده ای در اینترنت ندیدم. ناچار به ابتکار دست زدم و با فوم و ابزار موجود این طرح ها را انجام دادم.  به گفته حاضران در جلسه خوب شده بود الحمدالله. 

دیدم توی اینترنت خبری نیست تصمیم گرفتم عکس ها را در وبلاگم بگذارم. امید که بقیه دوستان هم این کار را انجام دهند که ایده هایی برای برگزاری این جشن ها داشته باشیم.

ناگفته نماند که سعی شد نهایت سادگی و دوری از تجمل به معنای منفی اش بشود تا با نیت خیر در دامن مصرف گرایی و تشریفات بی خود نیفتیم.

اصول مد نظر: سادگی، زیبایی، کودکانه بودن، استفاده از وسایل موجود، دوری از تجمل، ابتکاری بودن

پیشاپیش از بی کیفیت بودن عکس ها عذرخواهم.

پی نوشت:

دانشمند بزرگ، عارف وارسته و انسان نمونه، «سيد بن طاووس»نخستين كسى است كه اين «سنّت حسنه» را بنياد نهاد و روز تشرف به تكليف را عيد اعلام كرد. ادامه

درخت فروع دین:

گل اصول دین:

میز:

+ نوشته شده در سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 0:36 توسط فاطمه دلاوری پاریزی |